A rövidítés angol szóösszetételből ered, mely magyar fordításban a következőképpen hangzik:
„A Tisza-régió természeti és kulturális turizmusának integrált fejlesztése”
Már a címből egyértelműen látszik, hogy a projekt központjában a Tisza folyó és a mellette található települések turisztikai adottságainak, lehetőségeinek felmérése, tematizálása áll, a két partner, a Vajdasági Turisztikai Szervezet és a Csongrád-Csanád Megyei Önkormányzat szoros együttműködésben.
A szerbiai Vajdaság és Csongrád-Csanád megye földrajzilag és turisztikailag is hasonló adottságokkal bír, jelenleg mégsem rendelkezik olyan közös turisztikai termékekkel, szolgáltatásokkal, melyek együttműködésben kerültek kialakításra, illetve promóciójuk egységesen, közösen történik. A Tiszára és környezetére felfűzve ezen a területen igyekszik értéket teremteni az IDENTIS projekt.
Csáki Béla alelnök elmondta, hogy a mai napon a projekt egyik fő tevékenységének, a promóciós utak szervezésének egyik állomásán, Makón jártak a résztvevők. A megye turisztikai szervezeteivel, szakembereivel együtt megtekintették a József Attila Múzeumot, a Hagymatikum Gyógyfürdőt, és a Maros-parti Kalandparkot. Az utak során a magyar oldalon a Tisza környezetében található települések turisztikai elemeit keresik fel, a vajdasági partner pedig a határ túloldalán teszi meg ugyanezt. Csongrád-Csanád megyében első alkalommal Szentesen, Csongrádon, Ópusztaszeren, Algyőn és Balástyán jártak, a mostani második kör pedig Hódmezővásárhelyről, Makóról, Mórahalomról és Szegedről szól.
A projekt július végével lezárul, azonban a kialakított szakmai kapcsolatok továbbviszik a turizmusban megindult összefogást, és további eredményeket érünk majd el az egységes megjelenés, termék- és szolgáltatás fejlesztés területén – fejezte be gondolatait a Csongrád-Csanád megyei közgyűlés alelnöke.