Csanád megye egykori székhelyére látogatott Gémes László
Makó fejlődését 3,5 milliárd forint értékben segítették és a segítik azok a területfejlesztési források, amelyek elosztásáért a megyei önkormányzat felel. Ezek felhasználásáról, a megvalósult és a még folyamatban lévő projektekről egyeztetett Gémes László, a megyei közgyűlés elnöke Farkas Éva Erzsébettel, a város polgármesterével. A két politikus a június 4-i, Összetartozás napi rendezvény szervezésével kapcsolatos feladatokat is áttekintette. Mint ismeretes, a megyei közgyűlés itt, Csanád vármegye egykori székhelyén tartja majd ünnepi közgyűlését, abból az alkalomból, hogy a trianoni békediktátum századik évfordulóján a megye elnevezése Csongrád-Csanád megyére változik.
Gémes László makói látogatásán elsőként megnyitotta a harminc éves múltra visszatekintő, hagyományos, járási grundbirkózó versenyt. Az Erdei János Sportcsarnokban Komáromi Tibor, háromszoros világbajnok, olimpiai ezüstérmes, Európa-bajnok birkózóval, a Magyar Birkózó Szövetség tanácsadójával együtt köszöntötte a több mint 100 nevezőt. A megyei elnök elismeréssel szólt a szervezőkről, akik minden évben megrendezik ezt a bajnokságot és dicsérte a versenyzőket is, azért, mert sportolnak. Kijelentette: a birkózásból nagyon sokat tanulhatnak, hiszen itt szemtől szemben, nyíltan küzdenek egymással, közben pedig megtanulhatják az ellenfél és az edző tiszteletét is.
A délután további részében a területfejlesztési pályázatokról egyeztetett a városháza épületében. Farkas Éva Erzsébet összesen tíz olyan fejlesztési programot ismertetett, melynek finanszírozása a megyei önkormányzathoz kötődik – ilyen volt a városi piac újjáépítése, a Csipkesor üzleteinek megújulása, az ipari park és a Makó-Maroslele-Hódmezővásárhely kerékpárút megépítése. A polgármester megköszönte az eddigi támogatást és hangsúlyozta, a jövőben is számít a megye segítségére. Gémes László a találkozón kijelentette: a már lezárt és a még folyamatban lévő programok sikere a megye és a város partnerségén alapul. - Makóval könnyű együttműködni, mert jövőbe mutató, határozott céljai, tervei, vannak, ráadásul az egész járás fejlődésében gondolkodik. Mágori András pedig városi és megyei önkormányzati képviselőként, frakcióvezetőként segíti ezek megvalósulását – hangsúlyozta a megyei elnök.
A két politikus szerint a következő fejlesztési ciklusban a klímavédelem, és a turizmus területén érdemes megfogalmazni hasonló célokat és pályázni a következő Terület- és Településfejlesztési Operatív Program keretére.
A közeljövőben pedig a megye ünnepi közgyűlésére készül közösen a városi és a megyei önkormányzat. A trianoni békediktátum 100. évfordulója kapcsán, június 4-én, a megye elnevezése Csongrád-Csanád megyére változik. Ezt a különleges alkalmat Makón, az egykori Csanád megye székhelyén ünnepli a közgyűlés. A készülődés jegyében látogatta meg Gémes László a városháza dísztermét, ahol dr. Halmágyi Pál nyugalmazott múzeumigazgató bemutatta a Szent István által alapított történelmi vármegye múltját egészen a kezdetektől a Csanád megye név megszűnéséig. A jelenlévők egyetértettek abban, hogy a névváltozás jelkép, amely egyszerre jelenti az ezeréves örökség vállalását, és a hozzá kapcsolódó értékek és hagyományok megbecsülését.