Hódmezővásárhelyen, nevezetesen a Németh László iskola udvarán töltötte az elmúlt egy hetet a Mobil Digitális Iskola, azaz a Mobidik program szuperokos digitális kütyükkel felszerelt konténertanterme.
Az országjáró auditóriumban a diákok és a tanárok napjaink talán legmodernebb oktatási célú informatikai eszközein keresztül kaphattak betekintést a jövő iskoláiba. E szerint a holnap oktatási intézményeiben tankönyvek helyett már tableteket lapozgatnak a nebulók, krétakörző és favonalzó helyett szoftverekkel rajzolnak majd a táblára a matematika tanárok, a biológia szertárok modelljeit pedig hologramos képek váltják fel.
Matolcsy Miklós, a Mobidik program vezetőjének pénteki programzáró sajtótájékoztatóján elhangzott, az országos körútjuk során végzett kutatásaikból úgy tűnik, a diákok túlnyomó többsége napi rendszerességgel használ valamilyen digitális eszközt, ráadásul sokuk szinte folyamatosan online, a mobiljaik és táblagépeik gyakorlatilag egész nap fenn vannak a világhálón, már pedig ha így van, fontos, hogy a tanárok, az iskolák ezeket a masinákat az oktatás szolgálatába állítsák.
Árva László, a hódtói iskola igazgatója, az elmúlt hét tapasztalatairól tartott összegzőjében elmondta, hét nap alatt összesen több száz, 6-12. osztályos diákjuk fordult meg a mobil osztályteremben és próbálta ki a különböző gépeket.
Szavai szerint ugyanakkor nem csak a gyerekek, a pedagógusok körében is népszerű volt az okosterem. A tantestület körülbelül egynegyede tartott itt órát, szakköröket.
Elhangzott, a projekt kiváltképp azért volt hasznos a fiatalok számára, mert olyan huszonegyedik századi technológiákat is megismerhettek, melyekkel a későbbiekben - adott esetben - még az egyetemeken sem, csak a munkaerőpiacon találkozhatnak.
A taneszközök mellett egyébiránt néhány más tehncikai eszközt is Vásárhelyre hozott a program.
A Mobidik ittléte alatt megismerkedhettek a fiatalok a 3D-s nyomtatással és a LEGO-robotikával - egyszersmind - a programozás alapjaival is.
Forrás: http://www.vasarhely24.com